Teslimat nasıl yapılır?

Nemesisshoes.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize sipariş onayından sonra ,7 iş günü içerisinde gönderilecektir. Herhangi bir yanlışlık olmaması için teslimat adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firma sı yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İade ve Değişim nasıl yapılır?

Nemesisshoes.com üzerinden yaptığınız alışverişte beden değişimi veya farklı bir ürün ile değişim için teslim tarihinden sonra 14 gün içinde email göndererek veya telefon ederek değişim talebinizi oluşturabilirsiniz.

İade ve değişim gönderilerinizin sadece UPS KARGO ile gönderilmesi gerekmektedir. Farklı kargolarla ödemeli olarak gönderilen ürünler iade alınmayacaktır.  

Değişim sonrası tarafınıza gönderilen kargo ücreti ise ücretsizdir. Ürünleriniz tarafımıza ulaştığında Kalite Güvence departmanımız değişim şartlarına uygunluğu kontrol eder ve değişim işlemini başlatır.Değişime uygun ürünler kayıtlı teslimat adresinize gönderilecektir.

Değişim işlemi sadece 1 kez yapılabilmektedir.


İade işlemini nasıl gerçekleştiririm ?

Nemesisshoes.com üyelerinin arızalı yada ayıplı malın iade süresi 7 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre 7 gün olan bu süre kanunlar tarafından denetlenir ve satın alma sonrası mailinize gönderilen satış sözlemesinde yer alır.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde, ayıplı yada arızalı ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde süre 7 gündür. Eğer ürün kargo sırasında dıştan gözlenebilir şekilde deforme olmuş ise, kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade ediniz. Kusurlu ürün iadelerinde kargo ve diğer masraflar satıcı tarafından karşılanır. Tek kullanımlık ürünlerin, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ve kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazan ürünler), lüks ve tasarım kategorisindeki ürünler ve kullanılmış ürünler iade alınmaz.

Tüm stoğu tükenmiş ve yayından kaldırılmış ürünlerin numara değişimi veya iadesi yapılamaz.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştiririm ?

Siparişinizde birden fazla ürün var ise kısmi olarak veya tamamen değişim yapabilmek için aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin değişimini sağlayabilirsiniz.

-Değişim yapacağınız ürünü,faturası ile birlikte size daha önceden gönderilmis iade formunu doldurarak, aşağıdaki şartlarda bize ulaştırabilirsiniz
1. Kullanılmamış (orjinalliği bozulmamış), yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş ürünü
2. Ürünün orjinal kutusunu,
3. Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarları,
4. Ürünün faturasının aslını (1 nci nüshası ve 2 ci nüshası- faturası gönderilmeyen ürünlerin ücret iade işlemleri gerçekleşmez),
5-Satın almış olduğunuz üründe; ürünün tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade veya değişim talep edebilirsiniz.

6-Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de  iade ve değişim ile birlikte gönderilmelidir. 

İade ve değişim gönderilerinizin sadece UPS KARGO ile gönderilmesi gerekmektedir. Farklı kargolarla ödemeli olarak gönderilen ürünler iade alınmayacaktır.  


İade ve Değişim  İade formuna değişim ya da iade yapılacağını ibraz etmeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır. Belirtmemeniz halinde iadeniz depoya ulaştığı anda müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Kargonun bize ulaşması için iade adresi faturanızda yer alan gönderici adresi olmalıdır.

- Değişim kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden gönderdiğiniz kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

- Değişim farklı ürünlerle de değişim yapılabilir, ürün tutarının aynı olması gerekmemektedir, değişim sonucu yeni ürün tutarı hesaplanır ve fark varsa talep edilir. Değişim ürünlerinin daha uygun fiyatlı olması durumunda ücret farkı ödeme yönteminize iade edilir.. .

İadelerde ürün firmamıza ulaştığında tahsilat, kargo masrafları, kampanya indirimleri ile varsa iade işlemi için havale yada EFT gönderi masrafları, ücretten düşürülerek hesabınıza kalan miktar tam olarak yatırılır. İadesi kabul edilen ürünlerin para iadesini 20 iş günü tamamlar.Satışı kapanmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. Değişim talebinde bulunmuşsanız yeni ürün aynı gün içerisinde kargoya verilir.

İade/Değişim kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Nemesisshoes.com hatalı ürün gönderimlerinde kargo masraflarını ödemeyi kabul eder. Hatalı ürün siparişinizdeki ürünlerden farklı bedendeki ve kusurlu ürünleri kapsar. Hatalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti ödememek için müşteri hizmetlerimizi aramanız ve iade talebinizi oluşturmanız gereklidir. Aksi takdirde iade talebi başlatılmamış hatalı ürünlere ait kargolar kabul edilmez. 

Değişim işlemi sadece 1 kez yapılabilmektedir.

Nemesis Shoes size daha iyi hizmet verebilmek için çerezlerinizi kullanır.